Bugünki makalemizde sizlere Dünya Kupası maçları hangi gün başlayacak? Dünya Kupası maç programı! ile alakalı ayrıntılı tanımı yazısını paylaştık. Bugün Yazımızda ayrıca Dünya Kupası maçları hangi gün başlayacak? Dünya Kupası maç programı! gibi yanıtları da bulabilirsiniz.

Dünya Kupası mücadeleleri hangi gün başlayacak? Dünya Kupası mücadele programı!… 2022 FIFA Dünya Kupası, ev sahibi Katar ile Ekvador arasında 20 Kasım Pazar günü yapılacak açılış maçıyla başlayacak. Turnuva süresince Katar’da 1 milyon 200 bin kişi konaklayacak.

Dünya Kupası için Katar’a gelen ziyaretçiler, cep telefonlarına indirdikleri “Hayya to Qatar 2022” özel uygulamasıyla tüm erişim hizmetlerinden fiyatsız yararlanabilecek.

Doha metrosu da Dünya Kupası hazırlıklarında en önemli projeler arasında bulundu. Doha’daki 5 stadyumu birbirine bağlayan metro istasyonlarıyla erişim olabildiğince kolaylaştırıldı. Ayrıca tren istasyonlarındaki otobüsler de yeşil alanlara erişimde önemli rol oynayacak.

Yüzde 25’i elektrikli olmak üzere 4 bin otobüs erişim için hazırlandı, ayrıca 800 taksi ve 1300 ekonomik taksi de bunlara katıldı.

Karşılaşmalar esnasında erişimi kolay hale getirmek için toplam 14 bin kişinin istihdam edildive alanlar, oteller, eğlence merkezleri ve çeşitli noktalara erişmek üzere 300’den fazla rota oluşturuldu.